RYNEK NIERUCHOMOŚCI

nr 3 / 2022

okladka-raport-rynek-nieruchomosci-3-2022

Czego dowiesz się z najnowszego raportu?

Rynek nieruchomości 3 / 2022

Drugi kwartał 2022 roku za nami. Był to czas niezwykle ciekawy, zarówno dla czynnych uczestników rynku nieruchomości, jego aktywnych komentatorów, jak i biernych obserwatorów. Mieliśmy do czynienia z dalszymi zmianami w strukturze i wielkości popytu na nieruchomości przy stosunkowo stabilnej sprzedaży i wciąż niewystarczającej podaży lokali na wynajem, co w efekcie doprowadziło do znacznych wzrostów cen na tym rynku. Czy boom na działki minął? Jaka przyszłość czeka domy, zwłaszcza te w fazie kosztownej budowy?

Zapraszamy do lektury przygotowanego we współpracy z Forbes Raportu z Rynku Nieruchomości, czyli podsumowania tego, co najważniejsze na pierwotnym i wtórnym rynku nieruchomości, rynku wynajmu i  rynku kredytów hipotecznych.

Tematy Raportu

Zmiany cen nieruchomości w II kw. 2022 r.

Jakich nieruchomości szukają Polacy?

Czego oczekują deweloperzy od serwisów z ofertami nieruchomości?

Doki w Gdańsku - paleta możliwości inwestycyjnych

Deweloperski fundusz gwarancyjny przy zakupie nowego mieszkania - jakie zmiany od lipca 2022?

Najem instytucjonalny w fazie rozkwitu

Rynek kredytów hipotecznych - aktualna sytuacja

Kompetencje i umiejętności agenta nieruchomości

Wrodzone predyspozycje do zawodu pośrednika nieruchomości można w pewnym stopniu rozwinąć, ale jedna osoba będzie bardziej ekstrawertyczna, otwarta i przyjemna w komunikacji, a druga mniej. Idealnie jest mieć pewne naturalne skłonności do tego, by właściwie poprowadzić prezentację nieruchomości i zbudować dobrą relację z klientem. W zawodzie pośrednika niezbędna jest także wiedza związana z rynkiem nieruchomości. Dobra agencja powinna zapewniać pośrednikom odpowiednie szkolenia.

Napisz do nas, podziel się opinią!

  Zapoznaj się z wybranymi postanowieniami umowy o współadministrowanie danymi, informacją o ochronie danych oraz polityką cookies.

  O czym chcesz przeczytać w kolejnym raporcie?

  Jesteś zainteresowany/a współpracą?

  Kolejne wydanie raportu w listopadzie 2022 r.

  © 2021 Grupa Morizon-Gratka Sp. z o.o.

  Grupa Morizon-Gratka Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 49, 02-672 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000125836, NIP 5213107693, kapitał zakładowy 1.235.000 zł.