RYNEK NIERUCHOMOŚCI

okladka

Czego dowiesz się z najnowszego raportu?

Rynek nieruchomości 2 / 2022

Kupować? Sprzedawać? Wynajmować? Inwestować? Brać kredyt czy nie? Dynamiczne zmiany wokół nas i ich oddziaływanie na rynek nieruchomości powodują, że na wiele pytań trudno dziś znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

Ostatnie lata przyzwyczaiły nas do wysokiego popytu praktycznie we wszystkich segmentach rynku sprzedaży nieruchomości, łatwego dostępu do kredytów hipotecznych, niemal nieprzerwanych wzrostów cen. Sytuacja się jednak zmieniła. Stopy procentowe poszły w górę, za naszą granicą wybuchła wojna, a na rynku mieszkaniowym do deficytu ofert sprzedaży dołączył deficyt ofert najmu.

W nieruchomościach nie ma zastoju - ciągle coś się dzieje, ciągle ktoś chce coś sprzedać, ktoś coś kupić, kto inny nająć albo wynająć. Aby odnaleźć się w tym wszystkim, trzeba nie tylko bacznie obserwować rynek, ale również sięgać po rzetelne dane i wartościowe publikacje - z aktualnymi analizami, komentarzami czy prognozami.

Tematy Raportu

Zmiany cen nieruchomości w I kw. 2022 r.

Jakich nieruchomości szukają Polacy?

Potencjał w branży flipperskiej na rynku pierwotnym

Rynek wynajmu mieszkań rozgrzany do czerwoności – czy ceny będą rosły?

Czy w 2022 roku ciągle opłaca się zakup mieszkania?

Działki rekreacyjne – sezon zakupowy w pełni

Jakie konkretnie działania podejmuje agent nieruchomości w imieniu klienta sprzedającego nieruchomość?

Kto sprzedaje i kto kupuje nieruchomości luksusowe w Polsce?

Od przestrzeni, w której żyjemy, wymagamy więcej. Trendy wnętrzarskie w 2022 r.

 Kredyty hipoteczne: kogo dzisiaj na nie stać?

Kompetencje i umiejętności agenta nieruchomości

Wrodzone predyspozycje do zawodu pośrednika nieruchomości można w pewnym stopniu rozwinąć, ale jedna osoba będzie bardziej ekstrawertyczna, otwarta i przyjemna w komunikacji, a druga mniej. Idealnie jest mieć pewne naturalne skłonności do tego, by właściwie poprowadzić prezentację nieruchomości i zbudować dobrą relację z klientem. W zawodzie pośrednika niezbędna jest także wiedza związana z rynkiem nieruchomości. Dobra agencja powinna zapewniać pośrednikom odpowiednie szkolenia.

Napisz do nas, podziel się opinią!

  Zapoznaj się z wybranymi postanowieniami umowy o współadministrowanie danymi, informacją o ochronie danych oraz polityką cookies.

  O czym chcesz przeczytać w kolejnym raporcie?

  Jesteś zainteresowany/a współpracą?

  Kolejne wydanie raportu w sierpniu  2022 r.

  © 2021 Grupa Morizon-Gratka Sp. z o.o.

  Grupa Morizon-Gratka Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 49, 02-672 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000125836, NIP 5213107693, kapitał zakładowy 1.235.000 zł.